Atrakcje w Jarosławcu

Tasy rowerowe:

Przez Jarosławiec biegną dwie trasy rowerowe.
1. Pierwsza trasa to szlak poligonowy do Ustki (ok. 28 km) biegnie on przez poligon wojskowy. Obecnie jest to poligon, na którym często ćwiczą wojska państw NATO.
2. Do Darłówka biegnie trasa rowerowa wzdłuż morza i ma długość około 20 km.

Co warto zobaczyć i zwiedzić w Jarosławcu nad morzem

Jarosławiec – miejscowość wypoczynkowa położona wśród sosnowych lasów, w pobliżu dwóch jezior: Kopań i Wicko. Największa atrakcja Jarosławca to piaszczysta plaża i wspaniały mikroklimat. Od lat kąpielisko w Jarosławcu szczyci się najwyższą czystością wody – I klasa. W Jarosławcu można także podziwiać częściowo zachowaną ryglową zabudowę z początku XIX w, ponad30-metrowy klif z punktem widokowym, roślinność wydmową –  w tym unikalny mikołajek nadmorski. Jarosławiec oferuje Państwu także bogatą ofertę gastronomiczną – około 50 smażalni ryb i restauracji, oraz możliwość kupienia na przystani rybackiej świeżej ryby prosto z morza. Czyste środowisko okolicy nasycone jodem sprawia, że gmina zaliczana jest do “Zielonych Płuc  Polski”. Oprócz słonecznego wypoczynku Jarosławiec ma także wiele do zaoferowania dla turystów pragnących aktywnie spędzić swój wypoczynek, poza hotelem. W miasteczku można skorzystać z rejsu statkiem, jazdy konnej po piaszczystej plaży lub w sosnowych lasach. Warta odwiedzenia jest także latarnia morska w samym centrum Jarosławca pochodząca z 1828 roku i mierząca 33,3 m. Z balkonu widokowego można zobaczyć wspaniałą panoramę miasteczka, Morza Bałtyckiego i dwóch przybrzeżnych jezior . Podczas sezonu letniego Jarosławiec ma do zaoferowania wiele wydarzeń rozrywkowych, które doskonale uzupełniają atrakcje hotelowe Albatrosa: od słynnego Międzynarodowego Biegu po Plaży, konkursu budowania rzeźb z piasku, przez Festiwal Tańca i Wieczór Kabaretowy aż po Pokaz Ratownictwa Wodnego.

Okolice Jarosławca – wybrane atrakcje:

Osoby lubiące ruch mogą wybrać się na wycieczkę niezwykle malowniczą trasą rowerową do Darłówka wzdłuż samego brzegu morza lub ekscytującą eskapadę po terenie poligonu wojskowego (wymagane zezwolenie dowództwa).Słowiński Park Narodowy z unikalnymi w skali Europy „ruchomymi wydmami”. Park o powierzchni 18247 ha został utworzony 1 stycznia 1967 r., a w 1977 r. uznany został przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery.  Nazwa parku pochodzi od nazwy ludności pomorskiej, spokrewnionej z Kaszubami – Słowińców. Warunki przyrodnicze, które zadecydowały o tak wysokiej randze chronionych krajobrazów to : ruchome wydmy, jeziora przybrzeżne, bogactwo flory i fauny . Kraina w kratę – Nazwa “Kraina w Kratę” powstała w 1994 roku. Źródłem nazwy jest charakterystyczny wygląd budynków wzniesionych z drewnianych słupów i gliny malowanej na biało. Geometryczna konstrukcja z daleka jest czarną kratą na białym tle. Zachowało się tutaj ponad 2500 zabytkowych budynków wzniesionych przed 150-200 laty. Wieś Swołowo zwana „stolicą krainy w kratę”, w której w czasie wakacyjnym odbywają się spotkania dla najmłodszych „Dziecięca Zagroda”. Jest to jedna z najciekawszych historycznie wsi na Pomorzu ponieważ przetrwała w niezmienionym kształcie od XIII wieku. Zachowała swój średniowieczny układ, a niektóre znajdujące się tam budynki liczą ponad 150 lat. W Swołowie znajduje się wiele przykładów budownictwa szachulcowego typowego dla pomorskich wsi, dlatego też miejscowość uznana została za “pomorską wieś europejskiego dziedzictwa kulturowego”. Skansen w Klukach – zabytkowa osada – skansen Słowińców. W jej skład wchodzą zagrody z XVIII wieku, budynki gospodarcze, przedmioty domowe sprzęt rybacki i gospodarczy.    PRZEJAŻDŻKI KONNE 

NA KLIFIE ul. Nadmorska
P. Żuchowski ul. Bałtycka

BOISKO DO SIATKÓWKI

Na terenie ośrodka
Szkoła Podstawowa ul. Bałtycka
– ORLIK –


BOISKA DO PIŁKI NOŻNEJ 

Na terenie ośrodka
Szkoła Podstawowa ul. Bałtycka
– ORLIK –

ŁOWISKA 
Łowisko specjalne (tuż przy moście )
Łowisko Jezierzany (więcej w punkcie informacji turystycznej)

REJSY PO MORZU
WANDA (przystań rybacka), tel. 059 810 16 67, 0501 336 271

SALE GIMNASTYCZNE
Szkoła Podstawowa ul. Bałtycka 65, tel. 059 810 94 17
Postominie Gimnazjum tel. 059 810 85 88